KONTAKTY

Jiří Stejskal s.r.o.
U Cukrovaru 1767
688 01 Uherský Brod
tel: +420 572 632 847
napište nám
Email prodejna: prodejna@podlaharstvistejskal.cz 


 

Všechny informace a vizualizace na webových stránkách jsou nezávazné
a mají informativní charakter.


»

Plísně zdivo

 

Zelená je borowood, protíplísňový přípravek

bílá je stěrka TK Therm + malířská barva

 

 

Silně napadené zdivo plísní ošetřeno borowood

(proti plísním) + nanesení TK Therm a malba.

 

 

Mezi stropem a stěnou vzniká plíseň z prochladlé stěny

 

 

TK na ošetření stěny, stěna napadená plísní

 

 

1) Před ošetřením plíseň

 

2) Po ošetřením oškrábaním plísně, umytí vodou,

nátěr borowood, nanesení TK-therm a malířské barvy.

 

 

Ošetřené zdivo borowooden (slabě napadené)

a nový TK-Therm + nátěr

 

 

BOROWOOD® PROFI

Důležitost ochrany dřeva

Dřevo je přírodní konstrukční materiál používaný od začátku civilizace, se značnými pevnostními vlastnostmi a nejlepšími enviromentálními vlastnostmi ze všech stavebních materiálů. Tak jako všechny přírodní materiály, tak i dřevo podléhá přírodnímu cyklu biodegradace-někteří škůdci ho mohou rozložit na jeho základní složky. Z toho důvodu se dřevo ošetřuje ochrannými prostředky. Ošetřené dřevo se už dlouho používá na výrobu krovů, palubek, plotů a jiných venkovních konstrukcí. V případě vyššího rizika poškození hmyzem a plísněmi se ošetřené dřevo používá i v interiéru.

Bór je přírodní a bezpečná ochrana před škůdci. Bór se nachází v přírodě v přirozeném stavu a má biostatickou účinnost vůči mikroorganizmům.

Úspěšně se používá od roku 1940 na ochranu konstrukcí a nábytkářských výrobků vůči širokému rozsahu dřevokazného hmyzu. I když účinnost bóru není plně pochopená, všeobecně boritany ve vyšších koncentracích ničí základní matebolické procesy v dřevokazném hmyzu a plísních.

Boritany ve spojení s určitými organickými látkami, které obsahují alkoholové skupiny, zabraňují růstu buněk. Ošetření boritany je relativně nízce toxický proces a je považován za neškodný pro člověka. Různé druhy škůdců vyžadují rozdílnou úroveň boritanů. Široký rozsah hmyzu a plísní je ničený už při koncentraci okolo 0,2 % boritanu sodného, ale některé vyšší organismy, např. termity, vyžadují vyšší koncentraci.

Další nepřehlédnutelnou vlastností je, že boritá sůl s pomocnými látkami zvyšuje odolnost ošetřených materiálů vůči hoření.

Charakteristika

Ve vodě rozpustný suspenzní prášek BOROWOOD® PROFI je určen pro komplexní dlouhodobou ochranu všech druhů zdiva, obkladů, podlah, krovů, dřevěných konstrukcí v interiérech a exteriérech proti veškerému dřevokaznému hmyzu, plísním a houbám.  Zvýšená koncentrace je vysoce účinná k zastavení šíření dřevomorky domácí.

Balení

Dodává se ve formě koncetrovaného prášku, v balení 20g, 100g a 600g. Součástí balení je potravinářská barva, která je určena na krátkodobé barevné označení natíraného místa. NA STĚNY, OMÍTKY, ZDIVO BARVU NEPOUŽÍVAT ! 

Aplikace

Aplikuje se nátěrem, máčením, nebo tlakovou impregnací. Přípravek je možné použít i rozpuštěním přímo v malířské barvě, přičemž se proti plísňový účinek značně zesílí.

Typové označení

Podle ČSN EN 490600-1 je Iv, P, E, W, B ( proti dřevozbarvujícím houbám ).

Třída ohrožení

Podle ČSN EN 335-1 a ČSN EN 335-2 pro třídy ohrožení 1. a 2. Po dodatečné impregnaci lakem nebo lazurou třída 3.

Čas potřebný na biocidní účinek

Okamžitý.

Doba použitelnosti

Při dodržení skladovacích podmínek je doba použitelnosti bez omezení.

 

 

 

YmE0ZTV